Opis
Valens D 2000 je inovativno prehransko dopolnilo v obliki ustnega pršila, ki omogoča enostavno in natančno odmerjanje ter odlično absorpcijo, ki se prične že v ustni votlini. Izdelek vsebuje naravno obliko vitamina D3 iz lanolina, identično tisti, ki jo s pomočjo sončnih žarkov sintetizira naše telo in za katero je dokazana odlična absorpcija.
Okus: jabolko
Ustno pršilo Valens D 2000 je primerno tudi za vegetarijance. Izdelek ne vsebuje želatine, sladkorja, umetnih barvil in arom in glutena.
Klinično dokazana učinkovitost
Valens ustna pršila z vitaminom D so izdelana v Sloveniji po najvišjih standardih kakovosti. Njihovo stabilnost redno analiziramo s pomočjo zunanjih inštitucij, njihova učinkovitost pa je bila dokazana tudi s klinično študijo. Ta je pokazala, da uživanje Valensovih ustnih pršil z vitaminom D prispeva k dvigu koncentracije vitamina D v krvi. Ustna pršila Valens so tako edina slovenska prehranska dopolnila z vitaminom D s svojo lastno klinično študijo.
Zakaj naše telo potrebuje vitamin D?
Vitamin D je eden od esencialnih vitaminov, ki ga naše telo nujno potrebuje za svoje normalno delovanje. Potreben je za normalno delovanje imunskega sistema, vloga pa ima tudi pri ohranjanju zdravih kosti in zob. Vitamin D je v bistvu hormon, ki ga človeško telo tvori samo ob pravilni in zadostni izpostavljenosti sončnim žarkom. Raziskave kažejo, da kar 80 % Slovencev ni zadostno preskrbljenih z vitaminom D, zato je priporočljivo njegovo dodajanje, zlasti za tiste, ki so premalo izpostavljeni sončni svetlobi in še posebej pozimi, ko je izpostavljenost sončni svetlobi manjša kot v drugih letnih časih. Dodajanje vitamina D je še posebej pomembno pri dojenčkih in otrocih v obdobju rasti oziroma v zgodnjem otroštvu.
Vsebnost:
Sestavine | v 1 razpršku (0.2 ml) | %PDV* |
Vitamin D3 | 2000 IU (50 μg) | 1000% |
*Priporočen dnevni vnos
Opozorila:
Shranjevati nedosegljivo otrokom! Prekomerno uživanje ima lahko odvajalni učinek. Porabite v 6 mesecih po odprtju.
Sestava:
Voda, sladilo: ksilitol (20 %), vitamin D3 (holekalciferol), naravna aroma jabolka, sredstvo za zgostitev: ksantan gumi, kislina: citronska kislina, konzervans: natrijev benzoat.
Pakiranje: 25 ml
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.